Got our first care package from Mrs. Stockdale’s folks today. Really, this is stuff we should have bought before we left, but oh well.
The little Stockdales love parmesan. Each one of those containers would cost over $40 here, if you could even find that much ‘cheese’ in one store.
The sad part is that it cost $125 to ship all this over and it was still cheaper to do it this way, rather than buying all this junk locally. If your kids want to watch either of the ‘Alvin and the Chipmunks’ movies, send ’em over!
I didn’t realize the girls use parmesan cheese like other kids use ketchup! Good to know!